BDSM – co to jest ?

BDSM to skrótowy termin używany w odniesieniu do zachowań seksualnych, które można podzielić na następujące grupy: niewola i dyscyplina, dominacja i uległość, sadyzm i masochizm.
Chociaż niektórzy uważają, że BDSM jest„ perwersyjne ”, w niektórych przypadkach w ogóle nie musi obejmować seksu – mentalne konotacje niektórych aktów są bardziej podniecające niż preludium konkretnego aktu prowadzącego do seksu. Wiele konkretnych praktyk partnerów, którzy oddają się BDSM, jest wykonywanych w neutralnych, wzajemnie wyrażających zgodę relacjach. Ten nacisk na świadomą zgodę ma ogromne znaczenie podczas wykonywania aktu BDSM, ponieważ często wiąże się to z różnym stopniem bólu i niewoli.

BDSM – jak go odgrywać?

⦁ Związywanie kochanka,
⦁ dawanie klapsów,
⦁ zakładanie łańcuszka na szyję i zmuszanie do czołgania się na czworakach
⦁ ciągnięcie za włosy,
⦁ biczowanie,
⦁ opaska na oczy
To tylko kilka przykładów spektrum działań. BDSM obejmuje szeroki zakres czynności i dynamiki seksualnych, a każda osoba będzie inaczej podchodzić do tego typu praktyk. Dlatego ważna jest komunikacja między partnerami, rozmowa o swoich pragnieniach. Bądź szczery ze swoim partnerem w kwestii tego, czego szukasz i z czym czujesz się komfortowo.

BDSM – co to znaczy być dominantem/uległą?

Dynamika dominująca/uległa jest często określana również jako góra/dół. W BDSM góra jest dominującym partnerem, który daje klapsy, wiązanie, zaciskanie i biczowanie, a „dół” to uległy partner. Partnerzy muszą najpierw zdecydować między sobą, kto podejmie dominującą rolę, a kto uległą. Niezwykle ważne jest, aby każdy z partnerów odegrał obie role, aby ocenić komu co bardziej odpowiada.

BDSM – dwie najważniejsze zasady

⦁ Akt zgody. Partnerzy powinni zawsze upewnić się, że wszyscy wyrażają entuzjastyczną zgodę i wyznaczają jasne granice. Granice te mogą być określone w formalnej umowie, ustnej umowie lub bardziej swobodnej rozmowie o pragnieniach i ograniczeniach. Ze względu na intensywny charakter niektórych scen BDSM ważne jest również wprowadzenie bezpiecznego słowa np. ,,czerwony”. Jeśli jeden z partnerów poczuje się nieswojo z jakąkolwiek częścią doświadczenia, może wypowiedzieć słowo, aby przerwać obecny akt – lub całkowicie zaprzestać seksu.
Innym sposobem negocjowania granic jest system sygnalizacji świetlnej. Każdy kolor informuje, jak czuje się partner i czego chce. Czerwony oznacza, że ​​chcą, aby partner natychmiast przerwał to, co robi. Żółty oznacza, że ​​chcą, aby ich partner zwolnił, z powodu fizycznego dyskomfortu lub osiągnięcia limitu. Zielony oznacza, że ​​podoba im się to, co robi partner, czują się komfortowo i chcą, aby akcja była kontynuowana.
Zanim zaczniesz angażować się w bardziej intensywne formy zabaw erotycznych — takie jak używanie biczów, zaawansowane techniki krępowania lub zabawki erotyczne — dobrze jest najpierw nauczyć się tych praktyk, poprzez zajęcia, książki lub instruktażowe treści online.
⦁ Opieka po stosunku/rozmowa. Partnerzy uczestniczący w seksie BDSM mogą ją ćwiczyć poprzez przytulanie, nawadnianie, wspólna kąpiel lub inna uspokajająca czynność. Najważniejsze aby obejmowała dyskusję na temat tego, co zadziałało, a co nie, jak się czuje każdy z partnerów. Może baliście się czegoś albo wręcz przeciwnie coś was szczególnie podnieciło.. Taka rozmowa po seksie może pomóc chronić partnerów pod względem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.